1

2

3

4

5

6

7

8

9INSTYTUT INŻYNIERII MATERIAŁÓW POLIMEROWYCH i BARWNIKÓW w TORUNIU
ODDZIAŁ FARB I TWORZYW w GLIWICACH

zaprasza do zaprezentowania swoich osiągnięć na XIII Międzynarodowej KonferencjiADVANCES IN COATINGS TECHNOLOGYact18
(Postępy w Technologii Farb i Lakierów),
która odbędzie się w dniach 13-15 listopada 2018 r.

na terenie Centrum Wystawienniczego EXPO SILESIA, Sosnowiec, ul. Braci Mieroszewskich 124

    Obrady Konferencji odbywać będą się w Sali Konferencyjnej Nr 1 na parterze

 

Zaproszenie

Invitation

Konferencje międzynarodowe
 
Oddział Farb i Tworzyw w Gliwicach jest organizatorem cyklicznych, międzynarodowych konferencji branży farb oraz tworzyw, których głównym celem jest transfer najnowszych osiągnięć w dziedzinie farb i lakierów oraz tworzyw do Polski, czyniąc z niej centrum informacji dla Europy Środkowej i Wschodniej.

Konferencje, pod nazwą Advances in Plastics Technology - APT oraz Advances in Coatings Technology - ACT, organizowane są od roku 1995, naprzemiennie dla branży tworzyw i farb.

Referaty prezentowane są przez przedstawicieli wiodących ośrodków przemysłowych i naukowo-badawczych branży farb i tworzyw. Konferencje prowadzone są w języku angielskim z symultanicznym tłumaczeniem na język polski.

Konferencje te weszły na stałe do kalendarza urządzanych w Polsce spotkań naukowo-technicznych. Tradycyjnie odbywają się one na terenie Międzynarodowych Targów Katowickich oraz na terenie Centrum EXPO XXI w Warszawie.

Czas trwania konferencji wynosi 3 - 4 dni, a program ich obejmuje od ponad 30 do ponad 50 referatów. Uczestnicy konferencji otrzymują obszerne materiały zawierające tekst wszystkich referatów oraz biuletyn, w którym zamieszczone są skróty wystąpień wraz z biografią autorów, jak również listę delegatów i instytucji biorących udział w konferencji.

Przeważnie w konferencjach udział bierze ponad 100 uczestników, przy czym więcej niż trzecią część stanowią goście z zagranicy reprezentujący zazwyczaj ponad 15 państw, głównie europejskich.

Ilość instytucji biorących udział w konferencjach wynosi od 90 - 100, przy czym na ogół ok. 70 % jednostek organizacyjnych to zakłady przemysłowe, a ok. 15-20 % stanowią instytucje naukowo-badawcze i uczelnie.

W konferencjach biorą udział przedstawiciele większości polskich przedsiębiorstw działających w branży farb i tworzyw oraz wiele ważnych ośrodków z zagranicy.

Kontakt:

mgr inż. Anna Pająk

tel.: +48 32 231 90 41 do 42; +48 32 231 90 43
faks: +48 32 231 26 74
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Konferencje

Kontakt

Instytut Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników
Oddział Farb i Tworzyw
ul.Chorzowska 50A
44-100 Gliwice

tel.: +48 32 231 90 41
faks: +48 32 231 26 74
e-mail: gliwice@impib.pl

logo impib small

Zapraszamy na strony www naszych pozostałych oddziałów:

logo ipg small logo impibsmall